Dolar
Euro
Altın
BİST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Konya °C
Konya
°C
°C
°C
°C
°C

İYİ Parti Ilgın Belediye Başkan aday adayı Harun Çoban’dan Basın Açıklaması

12 Kasım 2023 13:22
262
İYİ Parti Ilgın Belediye Başkan aday adayı Harun Çoban’dan Basın Açıklaması

İYİ Parti Ilgın Belediye Başkan aday adayı Harun Çoban basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.
Çoban kendini tanıtırken şunları kaybetti;
“Sevgili Ilgın’lı hemşehrilerim;
Öncelikle sizlere kendimi tanıtmak isterim. Ben İYİ Parti Ilgın Belediye Başkan aday adayı Harun Çoban, sizlere öz yaşam öykümü paylaşmak isterim; 20 Haziran 1964 Büyükoba Mahallesi doğumluyum. Akkız ve Salim’den olma 8 kardeşli bir ailenin 6’ıncı evladıyım. Eşim Meliha hanımla evli ve 2 kız evladına sahibim. İlkokulu Büyükoba ilkokulunda okuduktan sonra, ortaokulu Ilgın Lisesi’nde, lise tahsilini ise Ilgın Endüstri Meslek Lisesi’nde torna tesviye bölümden mezun oldum. Siyasi yaşantımda bu yıllarda MHP ile başladı. 1981 yılında lise mezuniyetimden sonra imtihanla Balıkesir’de bulunan Ordu Donatım Bakım ve Eğitim Komutanlığına Astsb. öğrencisi olarak kayıt yaptırdım. 1982 yılında mezun oldum. Mezuniyetimden sonra sırasıyla Gelibolu, Tekirdağ/Çerkezköy, Erzincan, Aydın/Söke, Adıyaman/Besni, Kars/Sarıkamış, Bingöl/Kiğı, Bingöl/Yayladere, İstanbul/Yarımburgaz, Bingöl/merkez, İstanbul/Harbiye’de Bulunan Askeri Müzede 8 yıl görev yaparak 2010 yılında emekli oldum. Meslek hayatım esnasında Üniversite 4 yıllık işletme bölümünü bitirdim. Emeklilikten sonra Baba ocağı olan Büyükoba Mahallesine yerleşerek Küçükbaş, Büyükbaş ve çiftçilik ile uğraş vermekteyim. Çalışmayı ve üretim bereketini hem kendim hem de ülkem için istiyor ve seviyorum.
2024 yılı yerel seçimlerinde İYİ Parti Ilgın İlçe Belediye Başkan aday adaylığı için başvuru yaptım. Aday tespitinde geçecek süre zarfında kıymetli Ilgın’lı hemşehrilerim görüşleri ve fikirleri, İYİ Parti Ilgın ilçe teşkilatımızın, Konya İYİ Parti İl teşkilatımızın ve Ankara İYİ Parti Genel Merkezi’mizin en sağlıklı kararı vererek İYİ Parti Ilgın belediye başkan adayının belirlenmesi hususunda güvenim tamdır. Görev şahsıma verildiği taktir de sayın parti Genel Başkanımız Meral Akşener hanfendinin direktifleri doğrultusunda en iyi şekilde seçim çalışmalarını sürdüreceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. Seçimi kazanmamız durumunda o güzel makamı partime ve şahsıma yakışır bir şekilde İYİ Partimimizin açılımında olduğu gibi (İ-İnsan, Y- yenilik ve İ- iyilik) düsturu doğrultusunda adaletli, şeffaf ve insana odaklı hizmet ve görev yapacağımın bilinmesini isterim. Şayet aday gösterilmediğim taktirde de İYİ Parti ve adayı için çalışmaktan geri kalmayacağımın bilinmesini isterim. Aday olduğum takdirde vatandaşlarımızın şahsıma merak ettiği projeleriniz var mı? Sorusu olmaktadır. Projelerim elbette var, bunlar devletimizin Ilgın’a vereceği ödenekler ile Ilgın Belediyesi gelirleri ile yapılacak işler. Burada önemli olan Belediye Başkanı olacak kişinin bilgi, beceri, sağlıklı karar verme, adaletli karar verme ve ufkunun açık insana hizmet odaklı bilgiye sahip olması yeterlidir. Elbette bizimde kafamızda yeteri kadar proje vardır. Önemli olan kaynak bulmak ve kaynağı üretmektir.
Benim hizmet anlayışıyım geleceğimiz çocuklarımız ve gençlerimizdir, bunların öncelikle sağlıklı gelişimleri ve eğitimleri için belediyenin yapabileceği bütün imkanları seferber etmek olmalıdır. İkinci hizmet anlayışım da ise kadınlarımız gelir.
Cennet ayaklarının altına serilmiş olan emekçi annelerimiz, ülke ekonomisine katılmalarını sağlamak için tüm belediye imkanlarının onlara da verilmesi şarttır. Kadınlarımız maddi olarak kazanmalı ve evinde huzur içinde yaşamalıdır.
Üçüncü sırada ise yetişkin erkeklerin iş imkanlarına belediyenin verebileceği her platformda imkanlar verilmeli ve destek olunmalıdır. İnsanlar sağlıklı ve huzur içinde para kazanabilmelidir. Belediye olarak her mahallede kooperatifleşmeye destek olunmalı ve özellikle hayvancılık ve çiftçilik konusunda azami destek olunmalıdır. Ayriyeten esnaflarımızı, özel ve kamu kurumlarına destek olunmalıdır. Benim şahsi görüşüm sağlıklı bir toplum önce aile bireylerinden başlar, sonra komşu, mahalle, yaşadığımız şehir ve ülke geneline yayılır. Bizler bunu, sağlıklı ve huzur içinde imkanlarımızı birleştirerek elbirliği ile sağlayabiliriz. Hep bildiğim bir konu vardır ki ABD’nin neden uçak gemileri varda bizim Akdeniz’de, Ege’de ve Karadeniz’de yok diye düşünürüm. Bunu sağlamanın ve Yüce TÜRK milletinin ilelebet ileriye gitmesi için M. Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti yaşatmak için çalışmak, çalışmak ve daima el birliği ile ufkumuz açık, ileriye dönük bakmaktır. Benim siyasi görüşüm hep birlikte Ilgın’lı vatandaşlarımız olarak barış ve huzur içinde çalışmak, her alanda topluca yaşamak ve ekmeğimizi paylaşmak sevdası vardır.
Doğruluk, dürüstlük, çalışkanlık ve muhabbet içinde yaşamak üzerine kurulu bir hayatım vardır. Çalışma hayatımda insanlara adaletli ve huzur içinde çalışmayı ilke edinirim. Küskünleri barıştırır, şikayet konularını konuşarak halletme yolunu seçerim. Ben bir Ilgın sevdalısıyım, koca çayırda top oynadım, elinde poşetini taşıyamayan yaşlının poşetini taşıdım, insanlara 7 den 77 ye hepsine ayrı değer verir sevgi ve saygımı gösteririm. Unutmayalım ki makamlar gelip geçicidir. Hakka ve adalete çok güvenirim. Ilgın Belediye Başkanlığı bana nasip olursa “haktan” ve “adalet”ten gelmesini isterim torpil ve üst akıldan gelmesini istemem. Bu duygu ve düşünce ile alınan görevde hakkaniyetli bir hizmet verilmeyeceğini inanırım. Bilerek ve isteyerek asla kimsenin kalbini kırmamışımdır, benim tabiatımda sağlık ve huzur içinde toplumca çalışmak ve paylaşmak vardır.
Siz Ilgın’lı hemşehrilerime kendimden kısa ve öz bilgileri vermeye çalıştım fakat şu saç sakal mevzusuna değinmeden geçemeyeceğim. Malumunuz ben askerim buna bağlı olarak emekli olunca saç uzattım ve bir müddet sonra kesmek istedim fakat bu toplumda kabul gördü, kesme biz seni böyle sevdik ve tanıdık dediler ve kesmedim. Malumunuz sevgili Peygamberimiz ( S.A.V) uzun saçlıdır. Saç ve sakalı aday adaylığında kesmek istedim, fakat bu koltuk ne kadar kıymetli ki adam bir anda değişti denebileceğini düşündüğümden bu şeklim ile adaylık yarışında devam etmeye karar verdim. Sevgili Ilgın’lı hemşehrilerim bu kutlu yolda nasip neyse o olması dileğimle hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Sevgili Ilgın’lı hemşehrilerim gelin Şehr-i Şifa Ilgın’ı birlikte yönetelim.
Sizlerin de yönetim de bir tuğlanız, çorbada bir tuzunuz olsun.

REKLAM ALANI
Whatsapp Destek