mail  ilgin_postasi@hotmail.com - http://kral.web.tr    tel  0542 396 28 67

deneme deneme deneme

HABERLER / DUYURULAR

Başkan Koç’tan İstiklal Marşı Kutlama Mesajı
13 Mart 2023, 12:14

Ilgın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı H.Ahmet Koç “ Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı Türk Milleti’nin onurlu mücadelesini ve bağımsızlığını vurgulayan, İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 102 inci yıl dönümünü kutluyoruz. 
Yurdumuzun bir çok yeri düşman işgali altındayken Türk halkı kadını, erkeği, çocuğu ve askeriyle ülkesi için zor şartlar altında bir karış toprağını vermemek için mücadele verirken, Mehmet Akif Ersoy Türk milletine, cesaret vermek, duygularını harekete geçirmek üzere İstiklal Marşı’nı yazmıştır. 
İstiklal Marşı, Türk Milletinin bağımsızlık savaşını ölümsüzleştiren, eşsiz bir eserdir. Mehmet Akif Ersoy, ’Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ derken verilen mücadelenin zorluğunu ifade etmiştir. İstiklal Marşı, Türk insanını Ulu Önder Atatürk önderliğinde, tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanının anlatımıdır."
Başkan Koç "İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 102 inci yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy ve  bütün İstiklal Kahramanlarımızı ve Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz."